Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama

Self Levelling Epoksi: Nedir ve Faydaları Nelerdir?  Self Levelling Epoksi Nedir?

Kendiliğinden yayılan epoksi, dayanıklı, az bakım gerektiren bir döşeme yüzeyi oluşturmak için beton zeminler üzerine uygulanabilen bir tür epoksi zemin kaplamasıdır.

Spesifik olarak, pürüzsüz, kesintisiz bir yüzey oluşturmak için eski çatlak ve hasarlı beton zeminlerin üzerine kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplaması uygulanabilir.

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama

Bunun nedeni, uygulama sırasında epoksinin yayılarak beton zeminlerdeki çatlakları veya talaşları doldurmasıdır.

Kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplaması, ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları dahil olmak üzere bir dizi uygulamada kullanılabilir.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstriler ve binalar için kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplamamızı öneriyoruz:

Üretim tesisleri
Depolar
Showroomlar
Ticari Garajlar
Ticari Mutfaklar
hastaneler
Uçak Hangarları
Atletik Döşeme
Eski, paslı beton zeminlerinizi çekici ve kalıcı bir yüzeye dönüştürecek bir zemin çözümü arıyorsanız, Target Zemin'in self leveling epoksi zemin uygulama hizmetlerimiz tam size göre.

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama

Self Levelling Epoksi Zemin Kaplamanın Faydaları
Kendinden yayılan epoksi zemin kaplaması, zemin kaplamasının yüksek düzeyde estetik çekiciliğinin yanı sıra aşınma direnci ve dayanıklılığının gerekli olduğu durumlar için idealdir.

Epoksi zemin kaplaması, ticari ve endüstriyel uygulamalardan konut uygulamalarına kadar her şey için ideal olmasını sağlayan bir dizi avantaj sunan son derece dayanıklı ve dayanıklı bir zemin kaplamasıdır. Aşağıdakiler, kendiliğinden yayılan epoksi zeminleri seçmenin başlıca faydalarından bazılarıdır:

Yüksek çizilme ve darbe direnci
Kimyasal ve ısı direnci
Islakken bile kaymaya dayanıklı
Parlak, çekici bitiş
Kolay temizlenebilir pürüzsüz, kusursuz yüzey
Çekici, parlak renk seçenekleri
Çok yönlü uygulama için değişken kalınlıklar
Epoksi Zemin Kaplaması Kullanmanın Faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin .

Self Levelling Epoksi Montaj Hizmetlerimiz
Kendinden Tesviye Epoksi | Endüstriyel Binalarda Çalışma Bölgelerini Tanımlayın

Gelişmiş Çevre Hizmetlerinde, önde gelen üreticilerin dayanıklı epoksi zemin boyalarımızı kullanarak kendiliğinden yayılan epoksi zemin uygulama hizmetleri sunuyoruz.

Bu iki parçalı epoksi zemin kaplama ürünü, yeni veya eski beton zeminlerin üzerine uygulanabilen, kendiliğinden yayılan bir epoksi kaplamadır.

Kendiliğinden yayılan epoksi uygularken, profesyonel montajcılarımız ürünü eşit şekilde uygulamak için özel rulolar kullanır.

Bu epoksi zemin kaplama sistemi daha sonra kürleşir ve pürüzsüz, dayanıklı bir yüzey haline gelir. Komple self leveling epoksi zemin uygulama süreci, deneyimli montajcılarımız tarafından yapıldığında hızlı bir işlemdir.

Kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplama ürünümüz çeşitli renklerde mevcut olduğundan, epoksi zemin döşemenizi döşerken epoksi tesisatçılarımız döşemenizde dekoratif tasarımlar veya desenler oluşturmak için bu farklı renkleri kullanabilir.

Kendinden yayılan epoksi zemin kaplamanın farklı renklerini kullanarak bir zemin tasarımına şirket logonuzu da dahil edebiliriz.

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama

Son olarak, bu renkler, üretim tesislerinde ve depolarda belirli çalışma alanlarını ve güvenlik bölgelerini belirlemek için de kullanılabilir.

Ticari veya endüstriyel binanız için kendiliğinden yayılan epoksi zemin döşeme hizmetlerimizle ilgileniyorsanız, lütfen bugün epoksi zemin uzmanlarımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplamanın birçok faydasını ve kullanımını size anlatabilir ve bu zemin kaplama seçeneğinin sizin için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabiliriz. Ayrıca web sitemizde epoksi zemin kaplamaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kendinden yayılan epoksi kaplama ile zeminleri pürüzsüz ve eşit hale getirin
Adından da anlaşılacağı gibi self leveling epoxy kaplama (self levelling zemin kaplaması veya self smoothing zemin kaplaması da) çeşitli zemin tiplerinin düzgün ve düzgün hale getirilmesi için kullanılan bir kaplama şeklidir. Genellikle beton zeminlere uygulanırlar, ancak diğer yüzeylerde de etkili bir seçenektir. Reçine döşemenin en popüler biçimlerinden biridir; pürüzsüz, dikişsiz yüzey, çok sayıda araç veya yaya trafiğinin olduğu endüstriyel ve ticari ortamların yanı sıra dikiş ve çatlakların olmamasının mikropların büyümesini engellediği sağlık ve hijyen ortamları için idealdir.

Kendiliğinden yayılan zemin kaplaması, poliüretan dolgu macunu ve epoksi olarak mevcuttur ve çok çeşitli ortamlar ve uygulamalar için kullanılabilir. Bu yazıda, self leveling epoksi kaplamanın faydalarına ve kullanımlarına ve Yeni Zelanda'da uzmanların nerede bulunacağına bakacağız.

Kendiliğinden yayılan zemin kaplamasının faydaları
Zemine uygulanan kendiliğinden yayılan epoksi kaplama, temizliği, çekiciliği ve korumayı kolaylaştırır.
Pürüzsüz, dikişsiz bir zeminin temizlenmesi kolaydır, hijyeniktir, su geçirmez ve çekicidir.

Reçine zemin kaplama, ticari ve endüstriyel alanlardan konut ve ev alanlarına kadar endüstriler arasında benimsenen kesintisiz, dayanıklı ve çekici bir zemin kaplama seçeneğidir . İster poliüretan ister epoksi olsun, kendi kendini düzelten bir zemin kaplaması seçmenin aşağıdakiler dahil birçok faydası vardır:

Çok parlak kaplama, artan parlaklık ve güvenlik sağlar
çekici renk aralığı
Kimyasal ve ısı direnci
Yüksek çizilme ve darbe direnci
Çok yönlü uygulama için değişken kalınlıklar
Temizlemesi kolay, dikişsiz yüzey, çatlaklarda mikroorganizmaların büyümesini önler
Beton için kendiliğinden yayılan epoksi zemin nasıl çalışır?
Kendiliğinden yayılan döşeme iki çeşittir - kendiliğinden yayılan çimento veya beton ve kendiliğinden yayılan boya veya reçine şapı (kendini düzleyen zemin kaplaması veya akışkan reçine döşeme olarak da bilinir). Kendiliğinden yayılan beton zemin, düz bir altlık oluşturmak için polimer modifiyeli bir çimento ve yerçekimi kullanırken, kendiliğinden yayılan reçine zemin kaplaması bir zemine dökülür ve üzerine yayılır, böylece kaplamanın zemin profili üzerinde düzleşmesi sağlanır. Kendinden yayılan reçine zemin kaplaması, uygulandıkça daha güçlüdür ; ağır ve çok ağır uygulamalarda 4-6mm, orta ve ağır uygulamalarda 2-3mm'de uygulanmalıdır.

Self Leveling Epoksi Uygulama

Kapsamlı bir yüzey hazırlığından sonra zemine self leveling epoksi kaplama uygulanabilir. Yapışmayı sağlamak ve herhangi bir çatlak veya yüzey sorununu gidermek için normalde önce bir epoksi astar uygulanır. Kendiliğinden yayılan epoksinin iki bileşeni, bazen bir agrega veya partikül eklenmesiyle karıştırılır ve karıştırılır. Düzgün bir kıvam elde edildiğinde, kaplama uygulamaya hazırdır. Kendiliğinden yayılan epoksi kaplama, mala ve özel çivili rulo ile 2-3 mm kalınlığında - bu kalınlığın altında - yayılır ve zemin mala izleri ve diğer sallanmalarla bozulur. Kuruduktan sonra son bir son kat kat uygulayabilirsiniz.

Kendi kendini düzelten reçine zemin uygulamaları
Epoksi zeminlerin uygulama kolaylığı ve yüksek performansı , yiyecek ve içecek üretimi, lojistik merkezleri, endüstriyel tesisler, perakende mağazaları, showroomlar, ilaç üretimi, depolar, garajlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok çeşitli uygulamalarda kullanıldıkları anlamına gelir. ve hastaneler. Sadece yerel showroomunuzdaki çok parlak zemini düşünün. Aşağıda üç uygulamaya bakıyoruz:

Kendiliğinden yayılan epoksi garaj zemini
Garajlar, zarar verici kimyasalların ve yağların günlük olarak kullanıldığı ve çoğu zeminde biten yerlerdir. Beton bir zemin için bu maddeler içeri sızabilir ve onu yok edebilir. Betona kendiliğinden yayılan bir epoksi boya veya poliüretan eklendiğinde, zemin dikişsiz, üzerinde çalışılması daha kolay, aşınmaya ve darbeye ve ayrıca sıcak lastik toplamaya karşı oldukça dirençli hale gelir. Kendinden yayılan epoksi garaj zeminleri, en popüler garaj seçeneklerinden biridir.

Kusursuz kendiliğinden yayılan hastane zemini
Hastane zeminleri her gün ağır hizmet tipi temizleyicilere ve biyolojik atıklara maruz kalmaktadır. Zemine zarar gelmesini veya bakteri gibi mikroorganizmaların büyümesini ve birikmesini önlemek için dikişsiz bir döşeme sistemi idealdir. Kendiliğinden yayılan epoksi zemin boyası, mikroplarla aktif olarak savaşmak için antimikrobiyal özelliklerle de yapılabilir.

Kendiliğinden yayılan epoksi bar tablası/masa tablası
Kendinden yayılan zemin kaplaması olarak adlandırılması, kutunun dışında düşünemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu kaplamalar ayrıca örneğin restoranlarda masa üstleri, bar üstleri ve diğer çok kullanılan öğeler için pürüzsüz, parlak bir yüzey oluşturmak için düzenli olarak kullanılır. Kendinden yayılan bir epoksi bar üstü, mutfakta da iyi görünebilir, yorgun bir kurulumu canlandırmak için daha ucuz bir seçenek.

Ahşap zeminler için kendiliğinden yayılan epoksi
Poliüretan, ahşap zeminler için tercih edilen reçine kaplamadır , ancak bu onun tek olduğu anlamına gelmez. Ahşap zeminler için kendiliğinden yayılan bir epoksi kullanmak gerçekten de mümkündür, ancak büyük bir ama - sadece başka bir yüzey kullanmaktan çok daha fazla hazırlık çalışması gerektirecektir . Bir ahşap zemin, kaplamanın geçmesine izin verecek pürüzlü, pürüzlü yüzey, önceki parlaklık, boşluklar ve delikler gibi ekstra sorunlarla birlikte gelir.

Ahşap zeminler için kendiliğinden yayılan epoksi yapmak için, beton zemin gibi bir altlığın ahşabın altında olması ve ahşabın tamamen parlak ve boşluksuz olması gerekir.

Self Leveling Epoksi Uygulama

Epoksi daha sonra üstüne uygulanabilir. Ancak tavsiye edilmez – poliüretanın esnekliği ve UV stabilitesi, onu ahşap bir alt tabaka için daha uygun hale getirir.

Kendinden yayılan epoksi zemin kaplamasına ihtiyaç duyan büyük bir zemin projeniz varsa, iletişime geçin! Uzmanlarımız yardım etmek için buradalar. Bu makalenin altındaki “Teklif İste” butonunu kullanın ve projenizin detayları ile iletişim formunu doldurun. İhtiyaçlarınız için doğru kaplama çözümünü belirlemek için kaplama ortaklarımızla işbirliği yapacağız.